logo
multiline

ABC Ekonomii czyli pierwsze kroki w świecie finansów

Od stycznia 2020r. najstarsze grupy w naszym przedszkolu (5-6 latki) realizują autorski projekt Artura Czepczyńskiego mający za zadanie upowszechnienie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród przedszkolaków


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Informujemy, że dnia 02.03.2020r.  rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola.

Harmonogram:

02-09.03.2020r. - potwierdzenie kontynuacji uczęszczania do przedszkola dzieci już chodzących;

10-24.03.2020r. - zapisywanie „nowych” dzieci do przedszkola.

Informacje na temat rekrutacji znajdują się  w zakładce Dla Rodziców => Rekrutacja, które będą aktualizowane na bieżąco.


ZIMOWY BAL KARNAWAŁOWY

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych przedszkolaków na „ZIMOWY BAL KARNAWAŁOWY”, który odbędzie się 24.01.2020r.(piątek).

Bardzo prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

Po Balu dzieci będą miały wykonywane zdjęcia w strojach karnawałowych.

Dziękujemy Rodzicom...

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za czynne włączenie się do akcji pt Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Podziękowania

Dziękujemy Dyrektorowi Biura Podatkowego "MAXIM" za słodycze dla dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia


Zapraszamy do obejrzenia

Hymn Polski w wykonaniu PP30

https://www.youtube.com/watch?v=dmr2RG7XNrg

Podziękowanie dla GDDKiA

Składamy serdeczne podziękowania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za doposażenie naszego przedszkola w kamizelki odblaskowe.

Zajęcia otwarte - grupa Zielona

Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy „Zieloni”,

na zajęcie otwarte, które odbędzie się 16 października (środa)

o godz. 15.15.

Zajęcia otwarte - grupa ŻółtaDzieci i nauczycielki grupy „Żółtych” zapraszają Rodziców w dniu 10.10.2019r. o godz. 15.15 na zajęcie otwarte, które odbędzie się na sali gimnastycznej.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

Informujemy, że zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola odbędzie się 5.09.2019r. (czwartek), o godz. 16.30. Ze względu na ważność i długość zebrania prosimy o niezabieranie dzieci.

Program zebrania:

część I - spotkanie z dyrektorem - omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących działalności przedszkola w roku szkolnym 2019/2020 (sala gimnastyczna)

część II - spotkania z nauczycielami grup - omówienie pracy z dziećmi w roku 2019/2020 oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem poszczególnych grup ( sale dzieci)

Informacja dla Rodziców dzieci 3-letnich

Przypominamy Rodzicom dzieci 3-letnich, że pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść dziecku obuwie zmienne (podpisane na podeszwach) oraz całą garderobę na zmianę ( w podpisanym woreczku). Jeżeli będzie istniała potrzeba odebrania dziecka przez inne osoby niż Rodzice, koniecznie trzeba pobrać u nauczyciela grupy "upoważnienie do odbioru dziecka", wypełnić i oddać nauczycielowi. W innym przypadku dziecko nie zostanie wydane innej osobie niż Rodzic. Dzieci należy przyprowadzać w godzinach zgodnych z zawartą umową.

Pozostałe sprawy zostaną omówione na zebraniu organizacyjnym w dn. 5.09.2019r., o godz. 16.30

Witamy w przedszkolu

Wszystkie dzieci zapraszamy ponownie do naszego przedszkola w dniu 2 września 2019r. Mamy nadzieję, że Wszyscy po udanym wypoczynku z ochotą wrócą i spotkają się z kolegami, koleżankami  i swoimi paniami.

Serdecznie zapraszamy

Wspaniałych wakacji

Wszystkim dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałych wakacji !!!!!!!!!!!!!!!

Do zobaczenia we wrześniu.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

Wakacje to niezwykły czas – piękna pogoda i niezapomniane przygody, lecz także liczne niebezpieczeństwa, które czyhają podczas spędzania wolnego czasu i zabawy na świeżym powietrzu. Nasze przedszkole bierze udział w akcji społecznej Malowane wakacje, której celem jest edukacja najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa, zarówno w domu, w ruchu drogowym, podczas spacerów czy w trakcie zabawy.  W związku z powyższym 24 lipca organizujemy Dzień Bezpiecznego Przedszkolaka, na który zapraszamy przedstawicieli KMP , KM PSP, Nadleśnictwa oraz służby medycznej. Na spotkaniu wręczymy dzieciom malowanki edukacyjne, które będą  niezwykłym kreatywnym sposobem na naukę, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Ubiór dzieci

W związku z gwałtownymi zmianami temperatury powietrza prosimy o dostosowywanie ubioru dzieci do panującej aury.

Dyżur wakacyjny w PP32

Przypominamy, że od 1.08.2019r. - 31.08.2019r. nasze przedszkole będzie zamknięte. Dzieci zgłoszone na miesiąc sierpień zapraszamy do Przedszkola Publicznego nr 32 " Jaś i Małgosia", mieszczącego się przy ul. Kaliskiej 108. Dzieci należy przyprowadzać i odbierać w godzinach zgodnych z umową cywilno-prawną.  Odbierać dzieci mogą tylko rodzice lub osoby upoważnione. 

Zakończenie roku

Proszę Państwa, w związku z zapytaniami odnośnie zakończenia roku, informujemy, że przedszkole nie organizuje "typowej uroczystosci", nie mniej jednak 28.06.2019 (piątek), zorganizowana zostanie dla dzieci "letnia impreza" pokazująca, iż przechodzimy w okres wakacyjny.

Zajęcie otwarte - Biedronki

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Biedronki na zajęcie otwarte pt. "Bawimy się razem - zabawy i ćwiczenia  z rodzicami", które odbędzie się 11 czerwca (wtorek) o godz. 15.20.

Prosimy Rodziców o wygodny strój umożliwiający zabawę z dziećmi.

DZIEŃ OTWARTY DLA NOWOPRZYJĘTYCH DZIECI. PODPISANIE UMOWY CYWILNO-PRAWNEJ

Dnia 31.05.2019r.(piątek), w godzinach 9:00 - 11:30,odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla nowoprzyjętych dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2019/2020. Podczas tego dnia dzieci będą mogły zobaczyć przedszkole, poznać swoją Panią, zobaczyć swoją salę, pobawić się na placu zabaw oraz wziąć udział w przedszkolnym festynie. Rodzice dzieci będą mogli podpisać w tym czasie umowę cywilno-prawną dotycząca korzystania z usług przedszkola przedszkola w roku szkolnym 2019/2020. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych przedszkolaków.

Ze względów sanitarnych prosimy o zabranie zmiennego obuwia dla dzieci.

Rodzice, którzy nie będą mogli przybyć i podpisać umowy w dniu 31.05.2019r. proszeni są o dokonanie tego w dniach:

3.06.2019 (poniedziałek), w godz. 9.00 - 15.00

4.06.2019 (wtorek), w godzinach 8.00 - 14.00

5.06.2019 (środa), w godzinach 12.00 - 15.30

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 31.05.2019r. (piątek), w godzinach 9.00 - 12.00 w naszym przedszkolu odbędzie się festyn dla dzieci. 

W programie:

- animacja przygotowana przez Teatr Frajda z Torunia

- konkursy i tańce

- słodki poczęstunek

- upominki 

Serdecznie zapraszamy dzieci.

Dzień Mamy i Taty

Informujemy, że uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbędzie się dnia 22.05.2019r.

Dokładny harmonogram z podziałem na grupy:

13.15 - grupa Żuczki

13.30 - grupa Świerszczyki, Biedronki, Pszczółki

13.45 - grupa Motylki

Uroczystości odbędą się w salach dzieci, a po nich zapraszamy na poczęstunek, który odbędzie się na placu zabaw.

Serdecznie zapraszamy.


Zawieszenie strajku

Informujemy, że ogólnopolski strajk nauczycieli został zawieszony od soboty rano. W związku z tym od poniedziałku (29.04.2019r.) przedszkole pracuje wg normalnego rozkładu pracy. Ponad to informujemy rodziców, że opłaty za przedszkole (za miesiąc kwiecień) należy dokonać w dniu  7-8 maja, przy dokonywaniu odpłatności za miesiąc maj.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za wyrozumiałość i cierpliwość w tej trudnej dla nas sytuacji.

Informacja nt. ogólnopolskiego strajku nauczycieli

Informujemy, że nasze przedszkole tak, jak wcześniej Państwa informowaliśmy, przystąpiło do ogólnopolskiego strajku. Nie wiemy, jak długo to potrwa. Dyrektor placówki każdego ranka do godz.8.00 dostaje bieżącą informację o liczbie strajkujących w danym dniu. Nie możemy więc przewidzieć z wyprzedzeniem, jak będzie wyglądała sytuacja następnego dnia. Z naszych informacji wynika, że w strajku mają brać udział wszyscy nauczyciele naszego przedszkola. Osobą, która nie bierze udziału w strajku jest dyrektor placówki.

Bardzo Państwa przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Dalsze informacje dotyczące strajku będziemy przekazywać w osobnych ogłoszeniach.

TYDZIEŃ MATEMATYCZNY

Nasze przedszkole w dniach 1- 5.04.2019r. organizuje „Tydzień matematyczny”.    

Program przedstawia się następująco:

1.04.2019r. – „Matematyczne rysowanki” (wystawa prac plastycznych dzieci z najstarszych grup);

2.04.2019r. – Zajęcie matematyczne dla nauczycieli włocławskich przedszkoli prowadzone metodą prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej  , przez  p. Halinę Mikołajczak, nauczyciela naszego przedszkola,

3.04.2019r. – Matematyczne pląsy i śpiewy zabawy z naszymi przedszkolakami,

4.04.2019r. – II Olimpiada matematyczna dla dzieci z włocławskich przedszkoli, 

5.04.2019r. – Matematyczny korowód ulicami osiedla.


Wolne miejsca dla 6-latków

Informujemy,że dysponujemy miejscami wolnymi dla dzieci 6-letnich. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, przyjazną atmosferę, smaczne posiłki, bezpłatne zajęcia dodatkowe z matematyki, j.angielskiego, rytmiki, logopedii, logorytmiki i terapii pedagogicznej.

Serdecznie zapraszamy.

1% dla Tęczowej Wyspy

Tak, jak w poprzednich latach, bardzo prosimy o przekazywanie 1% z podatku na nasze przedszkole. Przekazane przez Państwa darowizny wykorzystane zostaną na zakup nowych zabawek i pomocy dydaktycznych dla dzieci.  Z góry bardzo dziękujemy chętnym Rodzicom.

KRS:  0000270261

Cel szczegółowy: PP 30 TĘCZOWA  WYSPA 6331

Jednocześnie pragnę podziękować Rodzicom i firmom, którzy dokonali takiej darowizny w zeszłym roku. Zabawki i pomoce dydaktyczne za zgromadzone pieniądze zostaną zakupione w I połowie 2019 roku.

Zajęcia otwarte w grupie Świerszczyki

Zapraszamy Rodziców z grupy Świerszczyki na zajęcia otwarte połączone z warsztatami dla Rodziców, które odbędą się dnia 14.03.2019 r. /tj. czwartek/ o godz. 15.00.

"Życzliwy Włocławek"

W dniach 11-15.03.2019r. nasze przedszkole włącza się miejską kampanię "Życzliwy Włocławek". W ramach tygodnia życzliwości w Tęczowej Wyspie zostanie przeprowadzona akcja " Badźmy dla siebie życzliwi". W związku z tym :

- zaprojektujemy plakat dotyczący "Tygodnia życzliwości",

-przeprowadzimy akcję "Życzliwa rodzina" obdarowując rodziców "odznaką życzliwości",

- zorganizujemy wystawę plastyczną na temat: "Jesteśmy życzliwi dla siebie"

- zorganizujemy w każdej grupie pogadanki na temat szacunku, życzliwości.

Zajęcia logorytmiki

Informujemy Państwa, że od 5 marca 2019r. wprowadzamy dla dzieci kolejne zajęcia dodatkowe -"Logorytmikę", połączenie rytmiki i zajęć logopedycznych, podczas których dzieci będą rozwijały wrażliwość słuchową oraz koordynację słuchowo-ruchową.

"Zielony Dzień" czyli powitanie wiosny

21 marca przedszkolaki Tęczowej Wyspy powitają wiosnę. W związku z tym prosimy, aby każde dziecko miało w swoim stroju zielony element np. bluzkę, spodnie, rajstopy itp.

Dziękujemy

Urodziny "Tęczowej Wyspy"

Dnia 1.03.2019r. (piątek) w naszym przedszkolu będziemy świętować

37 urodziny Tęczowej Wyspy.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do wzięcia udziału w urodzinowej zabawie, podczas której będziemy się świetnie bawić a każde dziecko będzie mogło spróbować tęczowego tortu – przygotowanego specjalnie z tej okazji.

Zebranie w grupie "Żuczki"

Informujemy, że dnia 27.02.2019r. (środa), o godz. 15.30 odbędzie się zebranie dla Rodziców z grupy "Żuczki". Na zebraniu poruszone będą tematy: funkcjonowanie dzieci, leżakowanie.

Zapraszamy

DYŻUR PEDAGOGICZNY

6 LUTEGO / ŚRODA/ W GODZINACH OD 16:00 – 17:00 ODBĘDZIE SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU 

DYŻUR PEDAGOGICZNY, 

PODCZAS KTÓREGO BĘDZIECIE MOGLI PAŃSTWO POROZMAWIAĆ Z NAUCZYCIELKAMI GRUP

 NA TEMAT WASZYCH DZIECI.

OD GODZINY 15:15 DO 16:45 DYŻUROWAĆ RÓWNIEŻ BĘDĄ PANIE Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ /PSYCHOLOG I PEDAGOG/.

CHĘTNYCH RODZICÓW SERDECZNIE  ZAPRASZAMY.


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Informujemy, że w naszym przedszkolu Święto Babci i Dziadka obchodzić będziemy w dniach 6-7.02.2019r.,wg następującego harmonogramu:

- 6.02.2019 (środa), godz.  12.30 - Motylki

- 6.02.2019 (środa),  godz. 13.15 - Żuczki

- 6.02.2019 (środa), godz. 13.50 - Biedronki

- 7.02.2019 (czwartek),  godz. 12.30 - Świerszczyki

- 7.02.2019 (czwartek),  godz. 13.15 - Pszczółki

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków do wzięcia udziału w uroczystościach.

BAL KARNAWAŁOWY " W ŚWIECIE BAJEK"

Bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków odbędzie się 29.01.2019r. (wtorek). Bardzo prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

Wigilia - terminy uroczystości

Informujemy, że uroczystości wigilijne w poszczególnych grupach odbędą się wg następującego harmonogramu:

Żuczki – 13.12.2018 r. (czwartek), godz. 12.30

Motylki – 12.12.2018 r. (środa), godz. 13.30

Świerszczyki – 12.12.2018 r. (środa), godz. 12.30

Biedronki – 13.12.2018 r. (czwartek), godz. 13.30

Pszczółki - 13.12.2018 r. (czwartek), godz. 13.30

Zbieramy dla szpitalnej świetlicy

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości jest najlepszą okazją,
by pomóc dzieciom przebywającym we Włocławskim Szpitalu Specjalistycznym im. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Nasze przedszkole bierze udział w zbiórce artykułów szkolnych (bloki, pisaki, farby, papier ksero itp.) i zabawek (z wyjątkiem pluszaków) na potrzeby szpitalnych świetlic. Dostarczą one dzieciom wiele radości i pozwolą chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie, zabiegach i o tym, że są wiele dni poza domem.
Pokonajmy wspólnie szpitalną nudę – wesprzyjmy włocławskie świetlice szpitalne.
Akcja trwa do 9 listopada 2018.

Zajęcie otwarte - Biedronki

Dnia 14.11. 2018r. /środa/ o godz. 15.15 odbędzie się zajęcie otwarte w grupie Biedronki.

Na spotkanie serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców - dzieci i nauczycielki grupy.

Relacja na DDWłocławek

Informujemy Rodziców, że na stronie:  https://ddwloclawek.pl/pl/14_kultura/769_edukacja/31736_zabrali_my_dzieciaki_w_literack_podr_to_cz_akcji_przedszkola_nr_30.html  zamieszczona jest relacja z czytania bajek przez Panią Redaktor portalu DDWłocławek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Informujemy, że ze względu na ferie (14 - 25.01.2019r.) i plany wyjazdowe niektórych dzieci, uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" zostaje przesunięta na późniejszy termin (pierwsza połowa lutego), o dokładnej dacie i godzinie poinformujemy w osobnym ogłoszeniu.

Zabawa Mikołajkowa

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków Tęczowej Wyspy na Zabawę Mikołajkową, która odbędzie się w czwartek 6 grudnia. W programie zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy, tańce i śpiewanie piosenek. Tego dnia każdy grzeczny przedszkolak znajdzie w swoim bucie drobny  upominek. 


"Dzień małego patrioty"

W dniu 9.11.2018 r. (piątek), w związku z  „100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości” w naszym przedszkolu będziemy obchodzić „Dzień małego patrioty”.

W tym dniu prosimy ubrać dzieci na galowo (biała bluzeczka, granatowe/a, czarne/a spodnie, spódniczka).

Dziękujemy

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że nadal istnieje jeszcze wolna pula bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci w wieku 24-36 m.ż. Więcej informacji na stronach: http:/program.wsoz.pl oraz www.kujawsko-pomorskie.pl. Program trwa do 16.11.2018r.

Zajęcie otwarte w Świerszczykach

Zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Świerszczyków na zajęcie otwarte, które odbedzie się 22.11.2018 r. (czwartek), o godz, 15.15.

Prosimy zabrać ze sobą obuwie zmienne.

Chore dzieci

Przypominamy i jednocześnie prosimy o nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych.

Koncert " Polskie nutki"

W dniu 30.10.2018 r. (wtorek), dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w koncercie muzycznym, pt. "Polskie nutki".

Zajęcie otwarte - Motylki

Dnia 16.10. 2018r. /wtorek/ o godz. 15.15 odbędzie się zajęcie otwarte w grupie Motylki.

Na spotkanie serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców dzieci i nauczycielki grupy.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września (czwartek) w naszym Przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Przedszkolaka. 

Zorganizowane będą dla dzieci gry, konkursy, zabawy przy pląsach i muzyce. 

Tego dnia powitamy także nową porę roku – Jesień, dlatego prosimy

by dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. 

Uroczystość ma charakter zamknięty – tylko dla dzieci.


Zajęcie otwarte w Żuczkach

Dzieci z grupy  "Żuczki" wraz z wychowawcą, zapraszają Rodziców na zajęcie otwarte, pt.: " Bawimy się z misiem - zabawy matematyczne", które odbędą się w czwartek 22.11.2018 o godzinie 15:15.

Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego. 

Zebranie organizacyjne

Zapraszamy Państwa na zebranie organizacyjne z dyrektorem przedszkola, które odbędzie się dnia 6.09.2018r. (czwartek), o godz. 16.30. W drugiej części odbędą się spotkania grupowe z wychowawcami. Ze względu na ważność omawianych spraw bardzo prosimy o nie przyprowadzanie ze sobą dzieci.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenie dla Rodziców dzieci nowo przyjętych

W pierwszych dniach dzieci przynoszą do przedszkola:

wygodne obuwie zmienne (wsuwane lub na rzepy z biała podeszwą),

komplet ubrania na zmianę( bielizna, koszulka, skarpetki, spodenki/spódniczka),

można przynieść ulubioną maskotkę.

Pozostałe informacje zostaną przekazane na zebraniu organizacyjnym w dniu 6.09.2018r. (czwartek), o godz. 16.30

Umowy dla dzieci nowo przyjętych

Zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych w celu podpisania umowy cywilno-prawnej, dotyczącej korzystania z przedszkola w roku szkolnym 2018/2019. Przed przyjściem prosimy o umówienie się telefoniczne, konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości.

Dotyczy rodziców, którzy jeszcze nie podpisali umowy.

Przebywanie na placu zabaw

Informujemy, że w dniach upalnych dzieci przebywają na placu zabaw tylko w godzinach porannych. Bardzo prosimy o zakładanie dzieciom przewiewnych czapeczek.

Wskazówki dla Rodziców dzieci nowo przyjętych

Prosimy o zapoznanie się ze "Wskazówkami dla rodzica ....", które znajdują się w zakładce "O nas" - "Publikacje"

Umowy cywilno-prawne na rok 2018/2019

  • Informujemy, że można już podpisywać umowy cywilno-prawne na rok 2018/2019.
  • Rodzice dzieci nowo przyjętych mogą uczynić to podczas dnia adaptacyjnego, tj. 29.06.2018r. od godziny 8.45. Jeżeli ktoś z Państwa nie podpisze umowy w wyznaczonym dniu, może uczynić to w dniach 2-4.07.2018r. (poniedziałek - środa), po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się. Należy pamiętać, że w celu podpisania umowy należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz PESEL dziecka.

Dzień adaptacyjny

Serdecznie zapraszamy 29.06.2018r.(piątek) na godzinę 9.00 wszystkie nowo przyjęte dzieci na dzień otwarty w "Tęczowej Wyspie". Tego dnia odbędzie się w przedszkolu festyn oraz będzie można pobawić się w sali "ŻUCZKÓW" i na placu zabaw. Nauczycielka prowadząca grupę odpowie na wszystkie pytania dotyczące przedszkola. 

Zakończenie roku szkolnego

29.06.2018r., tj,  piątek odbędzie się w "Tęczowej Wyspie" zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji w przedszkolu będzie zorganizowany dla dzieci  festyn, podczas którego będziemy  tańczyć, śpiewać i świetnie bawić się przy muzyce.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Powitanie lata - żółty dzień w przedszkolu!

W czwartek, tj. 21.06.2018r. przedszkolaki będą witać lato. W tym dniu organizujemy w przedszkolu żółty dzień, w związku z tym prosimy, aby  dzieci w swoich strojach miały żółte akcenty.

Pożegnanie sześciolatków

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Pszczółki na uroczyste pożegnanie przedszkola, które odbędzie się 19 czerwca /wtorek/ o godz. 14.45.

Prosimy, by dzieci ubrane były w strój galowy.

Drzewko za butelkę

Dziękujemy wszystkim Państwu i dzieciom za włączenie się w akcję Drzewko za butelkę. Informujemy, że zebraliśmy w sumie 5277 butelek, co w przeliczeniu na jednego przedszkolaka daje 42,22 butelki.

Najwięcej butelek zebrali: w grupie Żuczki: Wiktoria - 350 butelek; w grupie Motylki: Hubert - 1300 butelek, Borys - 670 butelek, Wiktoria - 526 butelek; w grupie Świerszczyki: Wojtek - 210 butelek; w grupie Biedronek: Michasia 337 butelek

Wycieczka do MPK

Dnia 29 maja 2018r., tj. we wtorek dzieci z grup: Pszczółki, Biedronki i Świerszczyki jadą na wycieczkę do MPK, gdzie zwiedzą zajezdnię, warsztaty oraz przejada się autobusem. Wycieczka odbędzie się w godzinach dopołudniowych. Dziękujemy mamie Nikodema za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Dzień Dziecka na Tęczowej Wyspie

W dniu 4.06.2018r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbędzie się dla dzieci Tęczowy Piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie: zabawy, tańce, piosenki, konkursy, słodki poczęstunek oraz prezenty.

Prosimy, aby ubrania dzieci w tym dniu miały tęczowe akcenty.

Dzień Mamy i Taty

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbędzie się dnia:  22.05.2018r.

 Uroczystość będzie przebiegała wg następującego harmonogramu:

 Grupa: Żuczki, Motylki, Biedronki – zapraszamy Rodziców na godzinę 15.30 do swoich sal, 

Grupa: Świerszczyki – zapraszamy Rodziców na godzinę 15.50 do swojej sali,          

Grupa: Pszczółki – zapraszamy Rodziców na godzinę 16.10 do swojej sali. 

 Po występach dzieci zapraszamy wszystkich na poczęstunek – na plac zabaw.

Dyżur pedagogiczny

9 maja /środa/ w godz. od 16.00 do 17.00 odbędzie się w naszym przedszkolu dyżur pedagogiczny.

Na dyżurze obecne będą wszystkie nauczycielki.

Ponad to informujemy, że dnia 10 maja /czwartek/odbędą się warsztaty logopedyczne dla wcześniej zapisanych rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

Podpisywanie umów

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych podpisywanie umów dotyczących uczęszczania dzieci do naszego przedszkola, w roku szkolnym 2018/2019, nastąpi w miesiącu czerwcu. O terminach podpisywania umów poinformujemy Państwa w osobnym ogłoszeniu.

Pszczółki - zajęcie otwarte

26.04.2018 r. o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci z grupy Pszczółki  na zajęcie otwarte.

Dzień Ziemi

20 kwietnia /piątek/ będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Ziemi.

W związku z tym prosimy Rodziców o ubranie dzieci tego dnia w strój z elementami materiałów przeznaczonych do recyklingu /np. butelek, papieru, gazet, folii itp./

Dziękujemy

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy:

- Panu Jarosławowi Pułaneckiem - Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko" Sp z o.o.

- Panu Andrzejowi Stasiakowi - Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z o.o. 

- Panu Czesławowi Lendzion - właścicielowi Auto Naprawa Czesław Lendzion

za pomoc w organizacji Tęczowej olimpiady matematycznej. Nauczyciel Przedszkola Roku 2018

Wielka akcja „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” oraz „Nowości - Dziennika Toruńskiego” poświęcona przedszkolom rozpoczęta!

Które przedszkola są najlepsze w miastach i powiatach?

Które nauczycielki są najbardziej lubiane przez dzieci i cenione przez rodziców?

Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza?

Zachęcamy do głosowania na nauczycielkę Halinę Mikołajczak, która na wniosek rodziców została nominowana do udziału w plebiscycie „Nauczyciel Przedszkola Roku 2018”. Głosowanie w tej kategorii rozpocznie się 13 kwietnia br.w serwisach internetowych pomorska.pl, expressbydgoski.pl, nowosci.com.pl i trwać będzie do 16 maja br. do godz. 20:00. W w/w serwisach pojawi się lista nominowanych nauczycieli oraz informacja o sposobie głosowania.

Zachęcamy jednocześnie do głosowania na dzieci z naszego przedszkola z grupy „PSZCZÓŁKI”, które ubiegają się o tytuł najsympatyczniejszej grupy przedszkolnej. Głosowanie w w/w serwisach w tej kategorii, rozpocznie się 20 kwietnia br. i potrwa  do 23 maja br. do godz. 20:00. W w/w serwisach pojawi się lista zgłoszonych grup przedszkolnych oraz informacja o sposobie głosowania.

Dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo,
informujemy, że w tym roku szkolnym, nasze przedszkole przerwę wakacyjną będzie miało w miesiącu lipcu. Przedszkolem zastępczym będzie wtedy Przedszkole Publiczne nr 32 „Jaś i Małgosia”.
Aby dziecko mogło korzystać z przedszkola zastępczego, rodzic zobowiązany jest do złożenia pisemnego wniosku do dyrektora przedszkola w terminie do 15 maja 2018r.
W miesiącu sierpniu nasze przedszkole będzie otwarte. Do 15 maja 2018r. będziemy zbierali od Państwa informacje, które dzieci będą wtedy uczęszczały do naszej placówki. 
Prosimy o przemyślenie decyzji.

Tęczowa olimpiada matematyczna

Dnia 10 kwietnia w naszym przedszkolu odbędzie się olimpiada matematyczna, w której wezmą udział 6-latki z włocławskich przedszkoli. Prosimy trzymać kciuki za nasze dzieciaki. 

Joanna Gębka

Deklaracja woli

Prosimy o pobranie z przedszkola i podpisanie deklaracji woli wszystkich rodziców "nowych" dzieci, zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Nie podpisanie dokumentu wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy.

Deklarację należy podpisać i odnieść do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.04.2018 r. do godziny 14:00.

Joanna Gębka

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 - nowe dzieci

Informujemy, że 9 marca 2018 r. od godz. 9.00 rozpoczyna się nabór dzieci do naszego przedszkola.
Niezbędne dokumenty, informacje oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie:
www.wloclawek.przedszkola.vnabor.pl
Aby prawidłowo zapisać dziecko do przedszkola należy zapoznać się z "Poradnikiem dla kandydata".
"Wniosek o przyjęcie kandydata" wraz z niezbędnymi  załącznikami, po wydrukowaniu należy przynieść do przedszkola (do dyrektora lub intendenta) do 23 marca 2018r. do godz.13.00.Zabawy z wielkanocnym zającem.

28 marca odbędzie się uroczystość dla dzieci pod hasłem "Zabawy z wielkanocnym zającem".

Dzieci będą uczestniczyły w wielkanocnych konkursach, grach i zabawach.

Zajęcie otwarte - Żuczki

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Żuczki na zajęcie otwarte,

które odbędzie się 8 marca o godz. 15.15.

Dyżur pedagogiczny

Dnia 28.02.2018r, o godzinie 16:30 (środa), odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku, nt. „Bezpieczeństwo dzieci w sieci”.

Spotkanie będzie połączone z dyżurem pedagogicznym, podczas którego będziecie Państwo mogli porozmawiać z nauczycielkami grup na temat Waszych dzieci.
Serdecznie zapraszamy.

Zajęcie otwarte - Świerszczyki

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Świerszczyki na zajęcie otwarte,

które odbędzie się 7 lutego o godz. 15.15.

Zajęcie otwarte - Biedronki

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy  Biedronki na zajęcie otwarte,

które odbędzie się 6 lutego o godz. 15.15.

Puzzle i gry zliczone

2.02.2018r. odbył się "Ogólnoprzedszkolny dzień liczenia puzzli i gier".

Po skrupulatnym, komisyjnym liczeniu okazało się, że w przedszkolu dzieci korzystają z 80 rodzajów puzzli oraz 130 gier.

Po tym długim liczeniu, a jednocześnie przeglądzie dużych zasobów, dzieci z wielką ochotą przystąpiły do miłej zabawy z użyciem spisanych pomocy.

Zajęcie otwarte - Motylki

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Motylki na zajęcie otwarte,

które odbędzie się 1 lutego o godz. 15.15.

Czerwony Kapturek

31 stycznia nasze przedszkole odwiedzą pracownicy MPEC.

Atrakcją spotkania będzie przedstawienie przez naszych gości bajki "Czerwony Kapturek".

Dziękujemy za wsparcie

Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję "Puszka dla pustego, głodnego brzuszka".

Dzięki Wam zwierzęta z włocławskiego schroniska otrzymają wsparcie w postaci suchej i mokrej karmy.

Zbiórka karmy dla zwierząt

Jeśli dobro zwierząt nie jest Ci obojętne wspomóż naszą akcję ,,Puszka dla pustego głodnego brzuszka”.


W dniach  8.01 – 19.01.2018r  w naszym przedszkolu odbywa się  zbiórka suchej i mokrej karmy dla potrzebujących psów i kotów z włocławskiego schroniska.


Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy nasze wspaniałe Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji  Waszego święta, które będziemy celebrować:


- grupa Żuczki, Motylki i Pszczółki w dniu 18.01 (czwartek) o godzinie 13:00
- grupa Biedronki i Świerszczyki w dniu 19.01 (piątek) o godzinie 13:00

W karnawale wybieramy się na bale

W dniu 23 stycznia (wtorek), w godzinach dopołudniowych, w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY.


Zabawę poprowadzi dla nas zespół animatorów i z pewnością zadba o to by żaden przedszkolak się nie nudził. W programie: konkursy, pląsy i zabawy.
Dla dzieci to również doskonała okazja do wcielenia się w ulubione postacie. Dlatego prosimy rodziców o przygotowanie swoim pociechom kostiumów karnawałowych.


W trakcie balu fotograf będzie wykonywał pamiątkowe zdjęcia – zakup fotografii dobrowolny.

"Złota Rybka"

Dnia 15 stycznia (poniedziałek) odwiedzi nasze przedszkole teatrzyk z przedstawieniem pt.”Złota rybka”
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków.

Wesołych Świąt !

Okres świąteczny to czas niezwykły, czas refleksji, radości i wzruszeń. Sama Wigilia to bez wątpienia najpiękniejszy, magiczny  wieczór w roku.    
Drodzy Rodzice, niech radość i spokój  Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok. Niech Nowy 2018 Rok przyniesie zdrowie, szczęście oraz pomyślność zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
Życzą: Dyrektor i pracownicy przedszkola.

Warsztaty bożonarodzeniowe

8 grudnia /piątek/ odbędą się w przedszkolu warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci 4 i 6 - letnich.

Dzieci będą miały okazję wykonać ozdoby choinkowe.

Wigilia w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy Rodziców na Wigilię przedszkolną, która odbędzie się:

- 13 grudnia: o godz. 13.00 w grupie "Pszczółki"; o godz. 14.00 w grupie "Biedronki" i "Świerszczyki"

- 14 grudnia o godz. 13.00 w grupie "Żuczki" i "Motylki".


Teatrzyk w przedszkolu

5 grudnia (wtorek) o godzinie 10:30 do naszego Przedszkola przybędzie teatrzyk z przedstawieniem pt. „Kot w butach”.


Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków.

Mikołajki - święto z bajki

6 grudnia /w środę/ zapraszamy wszystkie przedszkolaki Tęczowej Wyspy na spotkanie mikołajkowe.

Odbędą się gry i konkursy dla dzieci, pląsy oraz zabawy przy muzyce. Każde z dzieci znajdzie tego dnia w swoim bucie drobny upominek od Mikołaja.

Uroczystość ma charakter zamknięty - tylko dla dzieci.

Dyżur pedagogiczny

28 listopada /wtorek/ w godz. od 16.00 do 18.00 odbędzie się w naszym przedszkolu dyżur pedagogiczny.

Na dyżurze obecne będą wszystkie nauczycielki, logopeda oraz psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Włocławku.

Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Wieczór wróżb i magii

30 listopada (czwartek) w naszym Przedszkolu odbędzie się  zabawa Andrzejkowa dla dzieci, podczas której wejdziemy w świat wróżb i magii.

Prosimy, aby tego dnia już tradycyjnie każde dziecko przyniosło piżamkę na przebranie.

Jesteśmy bezpieczni na drodze.

21 listopada odbyło się w przedszkolu spotkanie z przedstawicielem włocławskiego WORD - u.

Dzieci poprzez udział w krótkiej prelekcji oraz ciekawych zabawach miały okazję do przypomnienia i usystematyzowania swojej wiedzy na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Każdy uczestnik spotkania otrzymał odblask.

Jesteśmy zdrowi i radośni, bo jemy warzywa i owoce od zimy do wiosny.

Dzieci z naszego przedszkola wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci umocniły się w tym przekonaniu, w placówce zorganizowano Dzień Warzyw i Owoców.

W przedszkolu pojawili się wyjątkowi aktorzy - rodzice dzieci z grupy „Motylki”, którzy w przepięknych strojach zaprezentowali wiersz J. Brzechwy „Na straganie". Nie zabrakło również piosenek i ulubionych zagadek tematycznie związanych z hasłem spotkania takich jak : „Olimpiada w Jarzynowie” czy „Ruda wiewióreczka”. Przedszkolaki bardzo chętnie układały i przeliczały puzzle różnych warzyw i owoców. Tak „zdrowej zabawy” pozazdrościli nam wszyscy, którzy nie mogli uczestniczyć w tej uroczystości. Na zakończenie, nasi wspaniali aktorzy wręczyli dzieciom dyplomy, a Pani dyrektor kosze pełne warzyw i owoców. W salach, na uczestników spotkania czekał pyszny sok jabłkowo-marchewkowy, a przyniesione produkty bardzo szybko znikły z talerzyków.
Podczas spotkania wszystkie przedszkolaki, Pani dyrektor oraz nauczyciele posiadali emblemat ulubionego przez siebie warzywa. Jak przystało na matematyczne przedszkole, w każdej grupie uczestników podjęto się spisania i przeliczenia ulubionych, zdrowych przysmaków. Okazało się, że dyrektor przedszkola uwielbia pomidory, panie nauczycielki pomidory (5 pań), marchewkę (3 panie), buraki (2 panie) a dzieci z „Tęczowej Wyspy” marchewkę (28 dzieci), pomidory (18 dzieci), ogórki (13 dzieci), buraki (4 dzieci), brokuły (12 dzieci), paprykę (11 dzieci), dynię (2 dzieci), kapustę (2 dzieci), kukurydzę (2 dzieci) i rzodkiewkę (2 dzieci). Wszystkie warzywa i owoce znajdują się w menu przedszkola, ponieważ wiemy, co jest smaczne, zdrowe i co najbardziej lubią nasze dzieci. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie przedstawienia, za które przedszkolaki podziękowały gromkimi brawami oraz dyplomami.

Dzień warzyw i owoców

20 listopada (poniedziałek) organizujemy w naszym przedszkolu „Dzień Warzyw i Owoców”.

W związku z tym o godz. 9:20 odbędzie się teatrzyk dla dzieci pt.” Na straganie” w wykonaniu rodziców z grupy Motylków.

Prosimy by każde dziecko przyniosło tego dnia, wykonany wspólnie z rodzicami w domu, okrągły emblemat z wizerunkiem ulubionego warzywa.

Warsztaty magiczno - fizyczne

13 listopada /poniedziałek/ od godz. 9.00 odbywać się będą w przedszkolu warsztaty magiczno - fizyczne dla dzieci 4 i 6 - letnich.

Misie i samochody - policzone

26 października wspólnie z dziećmi policzyliśmy wszystkie zgromadzone w naszym przedszkolu misie i samochody.

Oto wyniki: misie - 129, samochody - 166

Wielkie liczenie

26 października odbędzie się na "Tęczowej Wyspie" ogólnoprzedszkolne liczenie misiów i samochodów.

Wspólnie policzymy wszystkie zgromadzone w naszym przedszkolu misie i samochody.

Jesienne nutki

26.10.2017 r.  (czwartek ) o godzinie 9.00 odbędzie się  w naszym przedszkolu audycja muzyczna dla dzieci pt. ,,Jesienne nutki’’ w wykonaniu zespołu Camerata Vladislavia.

"Nu pagadi" - czyli spotkanie z Wilkiem i Zającem

Dla wszystkich dzieci z Tęczowej wyspy 10 październik to był dzień uroczysty.
Przyjechali do nas aktorzy z Krakowa.
Uwaga! uwaga! Niech Zając przed Wilkiem się chowa.
Chociaż jedno przed drugim uciekało,
to i tak ze sobą bardzo być chciało.
Bo często przecież tak bywa,
że w niezgodzie i tak przyjaźń wygrywa.

W przedstawionym spektaklu wykorzystano postacie Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu pagadi” („Ja Ci pokażę”) Wiaczesława  Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając występował kolejno w roli : właściciela restauracji, dentysty, policjanta, który spotykał się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru spektakl rozśmieszał, a zarazem uczył dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Przedszkolaki miały możliwość zagrania dużych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej

18 października odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej.

Celem spotkania jest uświadomienie dzieciom, jakie zachowania należy przejawiać w stosunku do osoby obcej i nieznanego psa. 

Wizyta gości z Ukrainy

29.09.2017r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele obwodu Chmielnicki z Ukrainy. Pani dyrektor oprowadziła gości po przedszkolu, opowiedziała, jaka jest forma naszej działalności. Goście byli zachwyceni nowoczesną bryłą przedszkola, jego wyposażeniem i warunkami, jakie mają tu dzieci. Opowiedzieli też, jak wyglądają i działają przedszkola w ich stronach. Wizyta przebiegła w miłej, przyjaznej atmosferze. Oczywiście na koniec wizyty goście zostali obdarowani pamiątkami z Tęczowej Wyspy.

(zdjęcia z wizyty zamieszczamy w galerii)

Pasowanie na przedszkolaka "Tęczowej Wyspy"

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci trzyletnich na uroczystość pasowania na przedszkolaka "Tęczowej Wyspy",

która odbędzie się 12 października /czwartek/ o godz. 13.00 w grupie "Żuczki" i godz. 13.30 w grupie "Motylki".

Dzień Przedszkolaka

20 września to Dzień Przedszkolaka.

W tym dniu zorganizowane będą dla dzieci gry, konkursy, zabawy przy pląsach i muzyce.

Uroczystość ma charakter zamknięty - tylko dla dzieci.

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 7 września /czwartek/ o godz. 16.30.


Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Wakacje już za nami, a więc do przedszkola wracać czas.
1 września /piątek/ serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do Tęczowej Wyspy.


Należy zabrać ze sobą papcie oraz zapasowe ubranie np. bluzeczkę na krótki rękaw, spodnie (szczególnie młodsze dzieci).


Nie zapomnijcie wybrać nowego znaczka w szatni.

Przypominamy, że poranne schodzenie się  dzieci odbywa się do godz. 8.20.
Do zobaczenia !

Zakończenie roku przedszkolnego

Informujemy, że w piątek 30.06.2017r. odbędzie się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego. W tym dniu w  godzinach dopołudniowych dzieci będą miały zorganizowaną uroczystość oraz gry zabawy i słodki poczęstunek.

Przerwa wakacyjna

W roku szkolnym 2016/2017 przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie trwała od 01.08.2017r. do 31.08.2017r.
W tym okresie przedszkolem zastępczym dla naszych dzieci będzie Przedszkole Publiczne nr 6 "Planeta Radości" mieszczące się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 ul: Gałczyńskiego 9.

Opaska dla bobaska

22 czerwca w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo. Bezpieczne bobaski noszą opaski!" Tęczową Wyspę odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nasi goście opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak unikać zagrożeń w czasie wakacji oraz jak należy się zachować, kiedy stracą z oczu swoich opiekunów. Policjanci wręczyli również każdemu dziecku niebieską opaskę na rękę - symbol akcji.

Biedronki na basenie

Pływanie oraz zabawa w wodzie świetnie wpływa na harmonijny rozwój każdego dziecka, ponadto sprawia najmłodszym ogromną frajdę. Dlatego też w dniu 14 czerwca 2017 przedszkolaki z grupy Biedronek uczestniczyły już po raz drugi w wyjeździe na Włocławski Basen Miejski.   Na miejscu miały do dyspozycji zjeżdżalnię, brodzik oraz basen rekreacyjny. Dzieci pod czujnym okiem ratowników i opiekunów oswajały się z wodą, brały udział w zabawach  i pływały. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki i chętnie korzystały z uroków basenu.
W imieniu grupy Biedronek bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Kułakowskiemu za zorganizowanie dzieciom tej wycieczki, jak również podziękowania składamy opiekunom i pozostałym ratownikom którzy opiekowali się dziećmi i dbali o ich bezpieczeństwo.

Podpisywanie umów cywilno - prawnych

Informujemy, że podpisywanie umów cywilno-prawnych z rodzicami,dotyczących korzystania z przedszkola w roku szkolnym 2017/2018, odbędzie się w godzinach 14.00 – 16. 20, wg następującego harmonogramu:

- 12.06.2017r. (poniedziałek) – z rodzicami dzieci nowoprzyjętych (nazwiska od A do N)
- 13.06.2017r. (wtorek) – z rodzicami dzieci nowoprzyjętych (nazwiska od O do Z)
- 14.06.2017r. (środa) – z rodzicami dzieci 4-5-letnich (Biedronki, Pszczółki)
- 20.06.2017r. (wtorek) – z rodzicami dzieci 3-letnich (Motylki)
- 19.06.2017r. (poniedziałek) – z rodzicami dzieci 3-letnich (Żuczki)

Jeżeli ktoś z Państwa nie podpisze umowy w wyznaczonym terminie, proszę uczynić to do dnia 30.06.2017r., po uprzednim skontaktowaniu się z dyrektorem przedszkola (nr tel. 54 234 97 17).

Żegnamy przedszkole

22.06.2017 r. (czwartek) o godz. 15:30  zapraszamy rodziców dzieci z grupy „PSZCZÓŁKI” i rodziców dzieci z grupy „BIEDRONKI” (odchodzących do szkoły) na uroczystość pożegnania przedszkola.

Dzień otwarty na "Tęczowej Wyspie"


13.06.2017r. (wtorek), w godz. 13:00 - 15:00, w naszym przedszkolu będzie "Dzień otwarty" dla dzieci przyjętych na rok szkolny 2017/2018. Dzieci  i rodzice będą mogli zobaczyć przedstawienie grupy teatralnej "Frajda" z Torunia, zwiedzić przedszkole, porozmawiać z nauczycielkami oraz pobawić się na placu zabaw. (Prosimy o zabranie obuwia zmiennego.) Serdecznie zapraszamy.

Uroczystość otwarcia przedszkola

9.06.2017r. (piątek), o godz. 13:00 odbędzie się  uroczystość oficjalnego otwarcia naszego przedszkola, podczas której będziemy gościć władze naszego miasta i wielu znamienitych gości. Tego dnia nasze dzieci będą występowały, prezentując to, czego nauczyły się w przedszkolu. Z tego względu w piątek prosimy odbierać dzieci najwcześniej po godz. 14:30.

Wracamy do Tęczowej Wyspy

5 czerwca /poniedziałek/ zapraszamy naszych przedszkolaków do nowego budynku przedszkola
przy ul: Kaliskiej 85.

 Od godz. 14.00 do 16.00 serdecznie zapraszamy Rodziców do zwiedzania przedszkola oraz na filiżankę kawy i słodki poczęstunek.


Wyjazd do sali zabaw "Kubuś"

2 czerwca 2017r. (piątek) dzieci z grupy "Żuczki" i "Motylki" pojadą do sali zabaw "Kubuś" we Włocławku.

Dzieci wyjadą po śniadaniu o godz. 9.00.

Prosimy, aby każde z dzieci przyniosło na przebranie bluzkę.

Przypominamy również o konieczności podpisania zgody na udział dziecka w tym wyjeździe.

Wycieczka do Kłóbki.

Dnia 1 czerwca 2017r. (czwartek) dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” jadą na wycieczkę do Kłóbki, gdzie poznają dawne życie na wsi, zwiedzą zagrodę, wiejskie chaty i dworek ziemiański oraz będą uczestniczyły w zajęciach pokazowych.


Wycieczka odbędzie się w godzinach dopołudniowych – dzieci wyjadą po śniadaniu, a wrócą na obiad około godz. 13:00. Dzieci zabiorą na wycieczkę drożdżówki, rodzice zapewniają dzieciom wodę w małych, plastikowych butelkach (najlepiej z dozownikiem).

Prosimy ubrać dzieci stosownie do pogody.

Jedzie, jedzie straż bojowa

08 maja 2017r. nasze przedszkolaki z grup „Biedronki” i "Pszczółki” wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.
Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Widziały, jak strażacy szybko zjeżdżają po rurze i szykują się do akcji.

Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie bardzo dziękujemy strażakom, którzy dostarczyli wszystkim przedszkolakom wielu pozytywnych emocji.
Ale my odwdzięczyć się umiemy i ten krótki wierszyk wszystkim strażakom z KM PSP we Włocławku dedykujemy.

Straż pożarna
Autor: Halina Mikołajczak

Straż pożarna szybko gna,
Tam, gdzie pożar gasić ma.
Ratunku krzyczą poszkodowani,
A strażacy pędzą z sikawkami.
Żeby z szybkością wkroczyć do boju...

Pożar! Pożar! Pożar! tu nie ma przestoju.
Odwaga, spryt i siła
Życiowym celem strażaków zawsze była.
Ale pamiętajcie drogie dzieciaki,
Robiąc różne draki,
Na strażakach można polegać,
Ale zasad bezpieczeństwa musicie zawsze przestrzegać!

Zajęcie otwarte - Biedronki

26 kwietnia 2017r. o godzinie 15.15 odbędzie się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Biedronki”. Serdecznie zapraszamy.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, któremu przyświeca hasło „Na niebiesko dla autyzmu”. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).
31.03.2017r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki włączyły się również do celebrowania tego święta. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, dlatego też przedszkolaki miały na sobie niebieski element garderoby. Dzieci wykonały kwiatki i motylki w kolorze niebieskim. Tak udekorowane wyszły na przemarsz wokół przedszkola. „Zaświeciliśmy na niebiesko” dając dowód naszego wsparcia.

Biedronki w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 20.04.2017 przedszkolaki z grupy Biedronki były na wycieczce w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci  zostały zapoznane z zasadami programowania po czym brały udział w grach i zabawach z zastosowaniem orientacji przestrzennej. 

Panie oprowadziły dzieci  po magazynach bibliotecznych, czytelni i wypożyczalni. Zapoznały je  z zasadami przechowywania książek . Dzieci zobaczyły w jaki sposób naprawia się zniszczone, przez ludzi i czas, egzemplarze.  Przedszkolaki samodzielnie skanowały gazetę a także uczyły się jak skanować kod z okładki by móc wypożyczyć potrzebną im książkę. Na zakończenie Pani przedstawiła nam opowieść pt. „Rower Walentynki”. Dzieci tańczyły,  układały puzzle a także kolorowały obrazek korzystając z tablicy interaktywnej. 

Wizyta w Bibliotece sprawiła dzieciom dużo radości i na pewno długo będą ją wspominały z uśmiechem na twarzy. Pracownikom Biblioteki Pedagogicznej bardzo dziękujemy za tak fantastycznie spędzony czas. 


Do wyboru, do koloru, czyli "Brzechwa dzieciom"

03.04.2017r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki obejrzały w Teatrze Impresaryjnym przedstawienie oparte na wierszach Jana Brzechwy pt: Brzechwa dzieciom…
W zabawny sposób zainscenizowane wiersze Brzechwy pobudzały wyobraźnię, dostarczając przedszkolakom wiele radości. Zasiadając na widowni Sceny Kameralnej włocławskiego Teatru dzieci uczestniczyły w przygodach bohaterów twórczości Brzechwy – „Kaczki dziwaczki”, która ponoć znosiła jaja na twardo i miała czubek z kokardą; „Żaby”, która była słaba i poszła do doktora; „Żuka”, który pewnego dnia wybrał się w gościnę do Biedronki; „Chrząszcza”, który wolał brzęczeć niż pracować oraz „Kwoki”, która zaprosiła do siebie gości i za wszelką cenę chciała ich nauczyć grzeczności… Posłuchać o czym „Rozmawiała Gęś z Prosięciem” i jak powstają „Ptasie plotki”… No i oczywiście sprawdzić jaki jest „Trudny rachunek”. Wierszy było „do wyboru, do koloru” zapewniając widzom doskonałą zabawę. Na koniec przedstawienia przedszkolaki uczestniczyły w ulubionych zgadywankach, z którymi poradziły sobie doskonale.

Rekrutacja 2017/2018

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek dostępne są

TUTAJ

Rekrutacja

Informujemy, że rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do wszystkich przedszkoli publicznych w naszym mieście rozpocznie się w miesiącu kwietniu.

O wszystkich terminach i dokumentach będziemy Państwa informować w osobnych ogłoszeniach oraz w zakładce rekrutacja.

"Wiedza w pigułce" - wycieczka Biedronek do apteki

„…A za szkłem równiutko stoi
mnóstwo różnych szklanych słoi.
Puszek z dziesięć czy piętnaście
 a w nich leki, proszki, maście…”
J. Brzechwa „Cudowne lekarstwo”

 
   W dniu 29 marca 2017r. dzieci z grupy Biedronki udały się do nowo otwartej apteki Gemini. Na miejscu przywitali nas wszyscy pracownicy apteki. Pani farmaceutka  i farmaceuta oprowadzili nas po aptece i opowiedzieli nam o swojej pracy. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkową okazję zobaczyć aptekę, nie tylko taką, jaką znają ją wszyscy-regały z lekami, ale również poznać ją od zaplecza. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc  i rzeczy. Zobaczyliśmy miejsce pracy pana kierownika, który koordynuje pracą całej apteki, zwiedziliśmy magazyny z wieloma regałami zapełnionymi lekarstwami oraz pomieszczenie, w którym sporządza się różne preparaty. Przedszkolaki obejrzały urządzenia umożliwiające sporządzanie oraz prawidłowe przechowywanie produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że  ich praca polega również na wykonywaniu - według specjalnych receptur - leków na zamówienie. Dzieci zważyły małą maskotkę, dowiadując się jakie znaczenie ma precyzja w ważeniu podczas wykonywania różnych specyfików. Przedszkolaki zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Pani farmaceutka przypomniała wszystkim, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej
Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały słodkie upominki oraz balony. Wycieczka długo pozostanie w naszej pamięci gdyż niecodziennie możemy poznać aptekę ze wszystkimi jej atrybutami.
Serdecznie dziękujemy pani Kułakowskiej, dzięki której udało się zorganizować tę pouczającą wycieczkę.

Pani Myzyka w kraju nad Wisłą

27.03.2017r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki uczestniczyły w poranku muzycznym „Pani Muzyka w kraju nad Wisłą”. Camerata Vladislavia zaprezentowała pieśni i tańce z różnych regionów Polski. Słuchając utworów na skrzypce i fortepian przedszkolaki zgłębiły swoją wiedzę dotyczącą  tradycji  Kujaw, Pomorza, Małopolski, a także dowiedziały się jaka była geneza ich powstania. Skoczny charakter utworów zachęcał wszystkich do wyklaskiwania rytmu. Spotkanie było również okazją do utrwalenia symboli narodowych, a także hymnu Polski i UE. Poranek muzyczny to tylko zalążek świadomości patriotycznej, która będzie rozkwitać w miarę rozwoju osobowości każdego dziecka.

Wiosna w przyrodzie

24.03.2017 r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli CEE we Włocławku pt. „Wiosna w przyrodzie”. Zajęcia były poświęcone fenologicznej zmianie pór roku. Podczas zajęć dzieci poprzez prezentację multimedialną uporządkowały swoją wiedzę nt. wiosny, poznały zwiastuny wiosny, rozpoznawały gatunki roślin charakterystyczne dla tej pory roku. 

Podczas zajęć warsztatowych utrwaliły zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne. Każdy przedszkolak zasiał we własnej doniczce jęczmień, wzbogacając kącik przyrody. Wszyscy z niecierpliwością oczekują pierwszych oznak wzrostu roślinek.

Wiosna to pora radosna

21 marzec naszym przedszkolu przebiegał wesoło i radośnie, ponieważ nikt nie zapomniał o wiośnie.

Zielono w klasach się zrobiło, bo każde dziecko w stroju zielonym przybyło.

Zabawą, pląsem i piosenką wiosenkę przywitaliśmy, a słomianą marzanną zimę pożegnaliśmy.

Maszerując ulicami, na powitanie wiosny machaliśmy kolorowymi, dużymi kwiatami.

Oj Wiosenko z Twojego przyjścia bardzo się cieszymy, bo w cieplutkim słonku zabawy lubimy.

Pieski lubimy, ale o bezpieczeństwo zadbać musimy - wizyta przedstawiciela KMP we Włocławku

We wtorek 07.03.2017r.   dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki  odwiedzili specjalni goście, a mianowicie pan policjant z psem służbowym Iskra z KMP we Włocławku. Przewodnik psa  tropiącego opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, dlaczego psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Iskry. Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami. Zaprezentowano  bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Wszystkie przedszkolaki przećwiczyły zaprezentowaną przez policjanta bezpieczną pozycję „Żółwia.” Dużym zainteresowaniem  cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Po zakończonym  pokazie, w asyście policjanta i wychowawców przedszkolaki mogły zwiedzić radiowóz. Funkcjonariusz wyjaśnił dzieciom do czego służy radiostacja, jak steruje się światłami i dźwiękiem. Ostatnim elementem spotkania było utrwalenie numerów alarmowych. 

Ta nietypowa wizyta na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Składamy podziękowania Panu Chrzanowskiemu za zorganizowanie spotkania.

Miś pomaga się uczyć

Prosimy, aby wszystkie dzieci zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (na wrześniowym zebraniu dla rodziców), do końca lutego 2017 r. przyniosły do przedszkola misia.

Miś będzie pomocą dydaktyczną oraz przewodnikiem dziecka po świecie "Dziecięcej matematyki".

Moja mama i mój tata też czytają bajki

Szanowni Państwo serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się do akcji "Moja mama i mój tata też czytają bajki".

Zapraszamy do czytania dzieciom ich ulubionych bajek w przedszkolu.

Prosimy Rodziców o kontakt z nauczycielkami grup.

Włocławek oczami przedszkolaków

„Moje miasto” - to tytuł wystawy zorganizowanej przez dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki”. 25 stycznia w SP nr 20 (w części naszego przedszkola) będzie można podziwiać dzieła małych artystów. Celem naszym jest uwrażliwianie dzieci na piękno najbliższego otoczenia, jak również rozbudzanie przynależności narodowej i umacnianie więzi emocjonalnej z miejscem zamieszkania. Zapewniamy, że wszystkie prace charakteryzują się ciekawym ujęciem tematu i świadczą o dużej spostrzegawczości i znajomości „MAŁEJ OJCZYZNY” – WŁOCŁAWKA.